Vinila grīdas seguma “mFLOR” kopšanas un uzturēšanas norādījumi

1. Preventīvās darbības

Lai izvairītos no liela daudzuma netīrumu ienešanas telpā kurā ir uzstādīts vinila grīdas segums, nodrošinieties, lai pie ēkas ieejām būtu uzstādīta atbilstoša netīrumu savācēju sistēma, kā arī pie ieejām telpās, izvietojiet speciālu netīrumus absorbējošu grīdas segumu. Apvienojot šīs darbības ar regulārām uzkopšanas procedūrām.

Krāsas izmaiņu novēršana:

Jebkurš grīdas segums: koks, vinils vai paklājs tiešas saules gaismā izbalēs. To izraisa saules UV stari. Kvalitatīvi saules sargi ir nozīmīgs veids, kā novērst seguma izbalēšanu.

Izvairieties no saskares ar gumiju:

Visās iespējamās vietās ir jānovērš iespējamā gumijas saskare ar vinila grīdas segumu. Ilgstoša vinila un gumijas saskare var novest pie paliekoša tumši brūna pleķa. Arī gumijas paliktņi zem mēbelēm, berzes rezultātā, var atstāt pleķus uz vinila grīdas seguma. Tāpēc iesakām pārbaudīt mēbeļu kājas, vai tur nav gumijas paliktņi, un nepieciešamības gadījumā tos nomainīt uz filca paliktņiem. (papildus informācija www.scratchnomore.com)

2. Tikko ieklāta vinila seguma kopšana

Pēc ieklāšanas, ieklātais vinila grīdas segums ir rūpīgi jāiztīra, lai noņemtu būvniecības putekļus un gružu atlikumus. Tīrīšanu jāveic ar tīrīšanas līdzekli (mFLOR Cleaner), kas ir atšķaidīts ar ūdeni attiecībā 1:10. Vietās, kur netīrumu nav daudz, tīrīšanas līdzekļa koncentrācija var būt arī zemāka. Ar tīrīšanas līdzekli apstrādātā grīda ir jāatstāj uz 10 min., lai tīrīšanas līdzeklis iedarbojas uz netīrumiem. Pēc tam grīda jāattīra izmantojot SRP monodiska ierīci, kas aprīkota ar birsti, vai ar sarkano paliktni (gludām virsmām). Netīrumi tiek uzņemti, izmantojot izsmidzināšanas tīrītāju (Karcher), kurš ir aprīkots ar uzgali, kas paredzēts cietajām grīdām, vai ar uzkopšanas ierīci “Premium F2” (Dr. Schutz). Mazgājiet grīdu ar ūdeni līdz tīrīšanas līdzeklis ir pilnībā nomazgāts.

3. Ikdienas apkope un uzturēšana

  • Putekļu noslaucīšana: Putekļus var notīrīt, slaukot grīdu ar nedaudz samitrinātu MOP slotu vai impregnētu sajauktas šķiedras drānu.

  • Manuāla vai mehāniska mitrā grīdas tīrīšana: Grūti iztīrāmu netīrumu tīrīšanai, izmantojiet tīrīšanas līdzekli (mFLOR Cleaner), kas ir atšķaidīts ar ūdeni attiecībā 1:200, un slaukiet grīdu ar piemērotu slotu (piem: Quick step), vai izmantojot tīrīšanas ierīci (piem: Premium F 2). Telpas, kuras regulāri ir jātīra un jādezinficē, jāapstrādā ar koncentrētu dezinfekcijas līdzekli.

  • Starpposma tīrīšana: Ja, izmantojot mitro tīrīšanas metodi nav iespējams attīrīt grīdu no netīrumiem, tad ieteicams lietot tīrīšanas līdzekli (mFLOR Cleaner), kas ir atšķaidīts ar ūdeni attiecībā no 1:50 līdz 1:100, atkarībā no netīrumu pakāpes. Tīriet grīdas segumu ar skrubi, vai izmantojot kādu uzkopšanas ierīci (piem. Premium F 2). Vēl viena iespēja ir lietot SRP monodisku ar sarkanu paliktni. Regulārai virsmas pulēšanai lietojiet ierīci SRP2+S monodisku ar baltu paliktni.

4. Grūti iztīrāmu traipu un gumijas atstāto pēdu noņemšana

Lai atbrīvotos no netīrumiem, kas ir stipri ieēdušies vinila grīdas seguma virsmā, lietojiet tīrīšanas līdzekli (mFLOR Cleaner) neatšķaidītā veidā uzklājot to ar tīru drānu vai neskrāpējošo balto paliktni. Pēc tam rūpīgi notīriet virsmu ar ūdeni, lai nepaliek tīrīšanas līdzekļa paliekas. Traipi no seguma jānotīra nekavējoties, jo daži traipi ar laiku ieēdas, un tos ir neiespējami vai grūti likvidēt.

5. Intensīva kopšana

Telpās, kas ir pakļautas lielai slodzes intensitāti, pēc kāda laika ir nepieciešams grīdai veikt pamata uzkopšanu. It īpaši tas ir svarīgi, ja grīdas aizsarg-slānis ir nolietojies grīdas lielākajā platībā.

Pirms aizsargkārtas atkārtotas uzklāšanas ir ļoti svarīgi grīdu attīrīt no netīrumiem, grūti iztīrāmiem traipiem, un no vecā aizsarg-slāņa paliekām.

Viss efektīvākais veids kā to izdarīt ir izmantojot CC Clean+ Strip (Dr, Schutz) un ūdeni, sajaucot tos kopā attiecībā 1:5. Tad šķīdumu uzklājiet uz grīdas un atstājiet to uz 10- 15 minūtēm, laik tas iedarbojas uz netīrumiem. Vēlāk, šķīdumu noņemiet izmantojot SRP monodisku un skrubja birsti vai zaļo paliktni (paredzēts strukturētiem segumiem, iespējams būs nepieciešama skrubja birste). Lai pilnībā noņemtu šķīduma atlikumu, izmantojiet izsmidzināšanas tīrītāju (Karcher), kurš ir aprīkots ar uzgali, kas paredzēts cietajām grīdām, vai uzkopšanas ierīci “Premium F2” (Dr. Schutz), izmantojiet tīru ūdeni (ja iespējams, tad izmantojiet siltu ūdeni). Tīriet grīdu tik ilgi līdz tīrīšanas līdzeklis un traipi tiek pilnībā noņemti.

Svarīga informācija: Pēc pamata tīrīšanas, uzklājiet virsmas aizsargslāni (Polish Mat), kā tas ir aprakstīts 6. punktā. Pirms aizsargslāņa uzklāšanas, grīdas seguma virsmai ir jābūt iepriekš apstrādātai, izmantojot abrazīvu paliktni, lai izveidotu viendabīgas virsmas pārejas vietās, kur mainās nodiluma pakāpes. Šo ir svarīgi veikt, ja grīdas segumam, rūpnīcā kā gala apstrāde ir izmantota PU alumīnija oksīda apdare.

6. Pro aktīvā ilgtermiņa aizsardzība / labošana (aizsargkārtas uzklāšana)

Pro-aktīvā virsmas aizsardzība, vinila grīdas segumam, nodrošinās mazāku netīrumu pielipšanu pie virsmas, un atvieglos ikdienas tīrīšanas procedūru, ilgāku laika posmu. Iesakām, regulāri veikt pro-aktīvās aizsardzības atjaunošanu, un virsmas bojājumus remontēt, pietiekami agrīnā stadijā. Ja aizsargkārtas uzklāšana tiek veiktā pēc zemāk rakstītajiem norādījumiem, tad grīdas segumam tiks saglabāta pret slīdes kategorija R9 (saskaņā ar BGR 151 un DIN 51 130).

  • Pro aktīvā ilgtermiņa aizsardzība: Pēc laika perioda, kad parādās grīdas seguma nolietojuma pazīmes ir iespējams atsvaidzināt grīdas seguma aizsargkārtu, šim nolūkam izmantojiet produktu ar nosaukumu “mFLOR Polish Mat”. Kad grīdas virsmai ir attīrīta tā, kā tas ir aprakstīts 5 punktā, tad uzklājiet “mFLOR Polish Mat” līdzekli, izmantojot aquatop rulli, vienmērīgi izklājot to uz virsmas. Ļaujiet līdzeklim nožūt vismaz 24 stundas. Pēc 24 stundām segums ir gatavs nelielai slodzei, pilna aizsargkārtas sistēma ir gatava pilnai slodzei pēc 7 dienām.

  • Bojājumu labošana: Ja grīdas seguma virsmā ir radies skaidri saredzams bojājums, tad, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu, tā labošanai uzklājiet 2 kārtas ar “mFLOR Polish Mat” līdzekli. Pēc pirmās kārtas uzklāšanas, ļaujiet tai nožūt tik daudz, lai tā paliek stingra (aptuveni 2 stundas). Atkarībā no bojājuma lieluma un dziļuma, pirms aizsargslāņa uzklāšanas, grīdas seguma virsmu var būt nepieciešams apstrādāt ar CC SRP 2+S monodisku un abrazīvo paliktni, lai izveidotu viendabīgas virsmas pārejas vietās, kur mainās nodiluma pakāpes. Strukturētām virsmām izmantot abrazīvo paliktni nedrīkst. Jautājumu gadījumā, vērsieties pie Jums tuvākā mFLOR dīlera.

Augstāk aprakstītie tīrīšanas un kopšanas norādījumu ir apkopoti sadarbojoties ar vadošajiem grīdas segumu ražotājiem. Minēto tīrīšanas un kopšanas līdzekļu kvalitāte, ekoloģiskā saderība un piemērotība produktam ir ar ekspertīzēm apstiprināta, kuras ir veikusi neatkarīga kontroles iestāde.

Nepārtrauktā attīstība grīdas segumu jomā var novest pie novirzēm esošajās tīrīšanas un uzturēšanas instrukcijās. Tādēļ, mēs iesakām individuāli sazināties ar kopšanas un uzturēšanas līdzekļu ražotāja “CC-Dr. Schutz” konsultāciju biroju, lai iegūtu tīrīšanas un uzturēšanas instrukcijas tieši Jūsu grīdas seguma veidam.

Uzņēmums, kas padarījis pieejamus šos tīrīšanas un kopšanas norādījumus saviem klientiem ir izpildījis savas saistības, kas noteiktas saskaņā ar DIN 18 365 Regulu.

CC-Dr. Schutz GmbH Holbeinstr. 17 53175 Bonn Tel. (0228) 95352-0 Fax (0228) 95352-28