mFLOR Loose Lay uzstādīšanas rokasgrāmata

Vispārīgas pamatnostādnes

Sazinieties ar savas valsts mFLOR izplatītāju, ja neesat pārliecināts par kādu no uzstādīšanas un apkopes instrukciju sadaļām vai pilnās garantijas nosacījumiem. mFLOR Loose Lay ir elastīga vinila grīda - silta, klusa un ērta zem kājām un īpaši paredzēta pilnīgi brīvai vai arī fiksētai uzstādīšanai. Pilnīga līmēšana nav nepieciešama, kas nozīmē, ka klona vai esošās grīdas apdarei nebūs bojājumu. mFLOR Loose Lay tiek daļēji vai pilnībā fiksēts atkarībā no uzklāšanas veida un klājamās platības. mFLOR Loose Lay piedāvā ātru un bez piepūles uzstādīšanu.

Valsts prasības

Uzstādot mFLOR Loose Lay grīdas, vienmēr ir jāpiemēro nacionālās specifikācijas saskaņā ar grīdas segumu uzstādīšanas standartiem, kas aprakstīti BS 8203 Apvienotajā Karalistē, VOB C daļā, DIN 18365 Vācijā un visos pārējos attiecīgajos Eiropas, valsts un vietējos standartos.

Transports un uzglabāšana

Kastes ar mFLOR Loose Lay grīdas segumu vienmēr jāuzglabā un jāpārvadā uz līdzenas un stingras virsmas kārtīgās kaudzēs (t.i., nepārkārušās pāri paletes malām) un nekad nenovietojiet kastes vertikāli. Paletes nedrīkst kraut vienu uz otras. Kastes nekādā gadījumā nedrīkst uzglabāt ļoti aukstā (zem 6 ° C), ļoti siltā (virs 35 ° C) vai mitrā telpā. Ieteicamā temperatūra ir no 15 līdz 25 ° C

Vizuāla pārbaude

Pirms uzstādīšanas ir obligāti jāpārbauda mFLOR Loose Lay grīdas segums. Pārbaudiet partijas numuru katra iepakojuma īsajā pusē un pārbaudiet, vai viss saņemtais materiāls ir no vienas un tās pašas ražošanas partijas. Nelielas krāsu variācijas vienas partijas ietvaros palīdz mFLOR Loose Lay radīt dabisku izskatu. Lai izvairītos no uzskatāmām krāsu variācijām, iesakām neuzstādīt materiālus no dažādām ražošanas partijām lielās platībās vai vienā telpā. Uzstādīšanas laikā pārbaudiet, vai dēļiem nav redzamu bojājumu. Neizmantojiet nevienu plāksni uzstādīšanai, ja tajā ir konstatētas kādas nepilnības, un sazinieties ar mFLOR Loose Lay izplatītāju.

Piemērotība

 • mFLOR Loose Lay ir piemērots lietošanai tikai iekštelpās.
 • mFLOR Loose Lay var izmantot uz dažādām cietām, līdzenām grīdām, piemēram, smilšu cementa, anhidrīta (kalcija sulfāta), koka un keramikas flīzēm, kas ir atbilstoši sagatavotas (skatīt klona sagatavošanu) un atbilst nacionālajiem noteikumiem.
 • mFLOR Loose Lay var izmantot virs zemgrīdas apkures sistēmas un dzesēšanas sistēmas (ūdenscirkulācija). Nav ieteicams lietot ar elektrisko grīdas apsildi, kura apŗikota ar ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi.

mFLOR Loose Lay nav piemērots vietām, kur grīdas segums var tikt pakļauts tiešam, pastiprinātam karstumam, piemēram, verandās ar stikla jumtu un sienām.

PIEZĪMES

Ja pamatne ir viļņaina vai nevienmērīga, tas var tikt parādīts arī uz mFLOR Loose Lay grīdas seguma virsmas.

Gadījumā, ja pamata grīda ir izgatavota no pavirši uzstādītiem grīdas dēļiem vai kokšķiedru plātnēm; flīzes, kas uzstādītas nevienmērīgi vai kuru šuves ir platākas par 5 mm un dziļākas par 2 mm; Ja pamata grīdai ir jebkuras citas augstumu atšķirības vai izveidotas izplešanās šuves – šādas pamata grīdas vispirms ir nepieciešams sgatavot, lai tās būtu piemērotas Loose lay uzstādīšanai.

mFLOR Loose Lay nedrīkst tikt uzstādīts virs paklājiem, paklāju flīzēm vai citiem mīkstiem grīdas segumiem.

Ja rodas šaubas, lūdzu, sazinieties ar savu līmes un izlīdzināšanas maisījumu piegādātāju, lai saņemtu padomu.

Svarīgi uzstādīšanas faktori

Klona līdzenuma pielaides Maks. augstuma starpība 3 mm uz 1,8 metriem vai 5 mm uz 3 metriem
Tvaika necaurlaidīga membrāna -0,20 mm Nav nepieciešams, bet ieteicams pie mitra betona*
>Apakšklāja nepieciešamība Nav nepieciešams
Aklimatizācijas prasības Aklimatizējiet grīdas segumu telpā, kur paredzēts segums, vismaz 24 stundas **
Ieklāšana uz flīžu grīdas Piemērots, ja flīžu šuves nav platākas par 5 mm vai dziļākas par 2 mm un nav uz augšu izvirzītas flīzes malas.
Uzstādīšana ar līmi Skatiet uzstādīšanas rokasgrāmatu
Maksimāli pieļaujamais klona mitrums <0,3% anhidrīts ar apsildāmu grīdu,
<0,5% anhidrīts bez apsildāmās grīdas,
<1,8% smilšu cements ar apsildāmu grīdu,
<2,0% smilšu cements bez grīdas apsildes,
<14% koksnes MDF
Piemērotība grīdas apsildei Apstiprināta - klona virsmas temperatūra nedrīkst būt augstāka par 30 ° C.
3 sezonu / klimata ne kontrolēta vide Nav piemērots
Izplešanās šuvju prasības Instalējiet bez stresa
Optimālie temperatūras un relatīvā mitruma apstākļi Uzstādīšanas laikā: 18 ° C - 28 ° C
Dzīves laikā: no 6 ° C līdz 35 ° C
Relatīvais mitrums: no 40% līdz 70%
Ūdensizturības definīcija Saskarsmē ar ūdeni / mitrumu nedrīkst samazināties Izmēru stabilitāte, stingrība un izturība.

* Tvaika necaurlaidīga membrāna (tvaika necaurlaidīga plēve) novērš mitruma nonākšanu saskarē ar mFLOR Loose Lay grīdas apakšējo slāni. Mēs neuzņemamies atbildību par klona sabojāšanos un / vai pelējuma rašanos. Informējiet savu līmes un izlīdzinošo maisījumu piegādātāju, ja rodas strukturālas vai ar mitrumu saistītas problēmas.

** Aklimatizācija ir svarīga ne tikai, lai uzturētu ideālo darba temperatūru, pie kuras vislabāk var uzstādīt mFLOR Loose Lay grīdas segumu, bet arī lai mazinātu stresu, kas var rasties materiālam transportēšanas, uzglabāšanas vai uzstādīšanas laikā.

UZMANĪBU

Garantija attiecas tikai uz tām uzstādīšanas metodēm, kas aprakstītas šajā instalācijas rokasgrāmatā. Garantija netiek nodrošināta, ja mFLOR Loose Lay uzstādīšana ir ieklājēja pielāgota.

Klona sagatavošana

Klona pārbaude un iepriekšēja apstrāde:

Pārliecinieties, ka (pamatinformācija) par klona sastāvu, uzbūvi un kvalitāti ir pareiza. Klona segumam jābūt sausam, līdzenam un tīram, kā aprakstīts DIN 18365. Klona klājam jābūt spiediena un spriedzes izturīgam. Konsultējaties ar speciālistiem par pareizu mitruma aizsardzības veidu, grunti, izlīdzināšanu un apakšgrīdām, kas jums ir nepieciešami, lai profesionāli sagatavotu un uzstādītu klonu.

Klona līdzenums

Klonam jābūt līdzenam, un tam nedrīkst būt nelīdzenumu, kas pārsniedz 3 mm 1,8 metru rādiusā vai 5 mm 3 metru rādiusā. Klona slānis nedrīkst būt slīpāks par 25 mm uz 1,8 metriem vienā vai vairākos virzienos.

Grīdas apsilde

Aklimatizācijas un uzstādīšanas laikā pārliecinieties, lai apkārtējā temperatūra un klona temperatūra ir atbilstoša. Ja nepieciešams, pazeminiet grīdas temperatūru uz 20 ° C. Ja apsildes caurules sasilda klonu līdz temperatūrai, kas ir augstāka par 30 ° C, mFLOR Loose Lay grīdas segums var mainīt krāsu.

Klona mitrums

Maksimālais pieļaujamais mitrums procentos:

 • <0,3% anhidrīts ar apsildāmu grīdu
 • <0,5% anhidrīts bez apsildāmās grīdas
 • <1,8% smilšu cements ar grīdas apsildi
 • <2,0% smilšu cements bez apsildāmās grīdas
 • <14% koksnes MDF

Temperatūras apstākļi pirms, uzstādīšanas laikā un pēc tās

Vislabāk mFLOR Loose Lay uzstādīt istabas temperatūrā no 18 ° C līdz 28 ° C un grīdas temperatūrai ir jābūt virs 15 ° C. Uzstādīšana vietās, kas ir vēsākas par ieteicamajām, nelabvēlīgi ietekmē lietotājam draudzīgās Loose Lay instalēšanas iespējas. Tas nozīmē, ka loksnes būs grūtāk apstrādājamas un mazāk elastīgas, un to griešana būs daudz grūtāka, it sevišķi, ja nepieciešams nogriezt mazus gabalus. Jo zemāka temperatūra, jo grūtāk ar tām rīkoties. Uzstādot vietās, kas ir siltākas par ieteicamajiem temperatūras apstākļiem, iesakām izveidot pareizus uzstādīšanas apstākļus ar ārējiem līdzekļiem, piemēram, ventilatoriem, žalūzijām utt.

Pastāvīga temperatūra, kas nemainās vairāk kā par 5 ° C dienā un nav zemāka par nepieciešamo 18 ° C vai augstāka par nepieciešamo istabas temperatūru 28 ° C, un minimālā grīdas temperatūra ir 15 ° C, ir jānodrošina 3 dienas pirms uzstādīšana, tās laikā un 7 dienas pēc uzstādīšanas pabeigšanas.

Aklimatizācija

mFLOR Loose Lay jāaklimatizē telpā, kurā tas jāuzstāda, vismaz 24 stundas pirms uzstādīšanas vai līdz produkts ir sasniedzis apkārtējās vides temperatūru. Tas ir temperatūra, kas nav zemāka par 18 ° C. Pārliecinieties, ka iepakojumi aklimatizācijas laikā ir novietoti plakani un bez spriedzes. Novietojiet iepakojumus nelielās kaudzītēs un prom no avotiem, kas izstaro ārkārtēja karstumu vai aukstumu. Šajā periodā aklimatizācijas videi jābūt no 18 līdz 28 ° C, un pēc uzstādīšanas tā jāsaglabā šajos līmeņos, lai nodrošinātu pieņemamu produkta veiktspēju.

PIEZĪMES

LVT grīdas var izplesties un sarauties temperatūras vai klimatisko apstākļu ietekmē. Ja LVT nav pienācīgi aklimatizēts vai ja temperatūra 12 stundu laikā svārstās vairāk nekā par 10 grādiem, LVT grīdā var rasties atvērti vai pacelti savienojumi, kas var radīt neatgriezeniskus bojājumus. Tas var tikt novērsts, pareizi izpildot uzstādīšanas instrukcijas.

Uzstādīšanas metodes

 • Brīvi stāvošas
 • Lokāli fiksēta, ar pašlīmējošiem spilventiņiem, divpusēju lenti, aerosola vai rullo līmi
 • Pilnībā fiksēta, ar aerosola vai rullo līmi
 • Pilnībā nostiprināta, ar dispersijas līmi
 • Pilnībā nostiprināta, ar PU, 2K vai citām cietām līmēm

Instalēšanas metodes pēc pielietojuma

Privātai lietošanai Vieglai komerciālai lietošanai

Smagai komerciālai lietošanai

Brīvi stāvošas Brīvi stāvošas Brīvi stāvošas
Lokāli fiksētas Lokāli fiksētas Lokāli fiksētas
Pilnībā fiksētas Pilnībā fiksētas Pilnībā fiksētas
- - Pilnībā pielīmētas
- - Pilnībā pielīmētas ar PU

Temperatūras jutīgas telpas Slapjās telpas Mitrās Telpās
Pilnībā pielīmētas Pilnībā pielīmētas Pilnībā pielīmētas
Pilnībā pielīmētas ar PU Pilnībā pielīmētas ar PU Pilnībā pielīmētas ar PU

Uzstādīšanas metodes pēc virsmas laukuma

Istabas līdz 36m2 Istabas līdz 75m2 Istabas > 75m2
Brīvi stāvošas Lokāli fiksētas Pilnībā fiksētas
Lokāli fiksētas Pilnībā fiksētas Pilnībā pielīmētas
Pilnībā fiksētas Pilnībā pielīmētas Pilnībā pielīmētas ar PU
Pilnībā pielīmētas Pilnībā pielīmētas ar PU -
Pilnībā pielīmētas ar PU - -


Soli pa solim uzstādīšanas instrukcija

Vispārīgi

Izvēlieties uzstādīšanas metodi, pamatojoties uz iepriekšminētajām uzstādīšanas metodēm, kas uzskaitītas pēc pielietojuma un virsmas laukuma.

Veiciet uzstādīšanu, sākot no istabas / zonas vidus un virzieties uz abiem galiem no vidus. *

* Ja nepieciešams, jūs varat sākt uzstādīšanu gar sienu un virzīties uz vienu galā, ja vispirms esat ievērtējis sienas nevienmērīgumu un apgriezis pirmo dēļu rindu.

PIEZĪMES

Visbiežāk izmantotais un vienkāršākais veids, kā strādāt ar dēļu sloksnēm, ir sākt pilnīgi taisnā līnijā no telpas garākā garuma vidus un pēc tam turpināt pa kreisi un pa labi.

Izmantojot flīzes, mēs vienmēr iesakām sākt no punkta, kas atrodas pēc iespējas tuvāk istabas centram. Flīžu ieklāšana no centrālā punkta un darbība uz āru nodrošina, ka rindas ar flīžu daļām telpas ārējās malās būs vienāda lieluma.

Izlemiet mFLOR Loose Lay grīdas ieklāšanas virzienu - parasti rindas liek uz loga pusi. Precīzi izmēra telpas platumu un aprēķina vienmērīgu pirmās un pēdējās rindas sadalījumu. Pēc tam uz zīmējiet sākuma līniju uz grīdas, izmantojot zīmuli vai krītu, vai izmantojiet lāzeru, pa kuru jūs novietojat pirmo rindu.

Uzstādīšana

Loose Lay

 1. Novietojiet mFLOR Loose Lay paneļus (sloksnes) precīzi gar taisno sākuma līniju. Uzliekot flīzes, sāciet istabas vidū un ar apļveida kustībām strādājiet uz āru.

 1. Sekojot bultiņu virzienam uz pamatnes, paneļus novietojiet bez stresa un nepārtraukti viens pret otru un pret sienu vai grīdlīsti.

 1. Rūpīgi Izmēriet pēdējo paneli pirmajā rindā un novietojiet to bez stresa pret sienu vai grīdlīsti.

 1. Lai iegūtu dabisku izskatu, mēs iesakām neizmantot gabalu, kas palicis pāri no pirmās rindas, izmantot kā otrās rindas pirmo gabalu. Izvairieties no atpazīstama, atkārtota attāluma starp paneļiem, kas rada sava veida kāpņu efektu.

 1. Otrajā un katrā nākamajā rindā paņemiet jaunu paneli un izlemiet, cik lielam panelim jābūt (vai izmantojiet gabalu, kas paliek pāri no vienas no iepriekšējām rindām). Pārliecinieties, ka īsās puses savienojums atrodas vismaz 30 cm attālumā no iepriekšējās rindas īsās puses savienojuma vietas.

 1. Novietojiet otro un katru nākamo rindu bez stresa, blakus iepriekšējai rindai.

 1. Nogrieziet pēdējo rindu gar sienu vai jebkādiem šķēršļiem, precīzi izmērot vai izmantojot kontūru veidņus. Nolieciet pēdējo rindu bez stresa starp iepriekšējo rindu un sienu, nepieļaujot pārāk cieši saskari un novēršot citus paneļu izspiešanu.

Fiksēšana un / vai savienošana

Pašlīmējošie spilventiņi:

Zem katra gareniskā savienojuma un gala savienojuma krustojuma, ielieciet pašlīmējošo spilventiņu. Šie spilventiņi piestiprinās paneļu aizmugurē, nevis pie klona.

Divpusēja lente:

Vietās, kur vēlaties nostiprināt visu Loose Lay uzstādīšanu, novietojiet abpusējo lenti, kas piemērota mFLOR Loose Lay. Divpusēja lente ir ideāli piemērota stiprināšanai durvju ailās un maziem montāžas gabaliem, gala elementiem vai pārejām.

Izsmidzināmās un roll līmes:

Uzklājiet aerosola vai roll līmi saskaņā ar piegādātāja norādījumiem. Ļaujiet tai pietiekami izžūt un novietojiet mFLOR Loose Lay uz šīs neslīdošās līmes, lai novērstu tās izslīdēšanu.

Pilnīga līmēšana ar dispersijas līmi:

Uzklājiet piemērotu dispersijas līmi saskaņā ar piegādātāja norādījumiem. Novietojiet mFLOR Loose Lay uz šīs līmes. Pēc līmēšanas velmējiet grīdu šķērsām ar veltni, kas sver vismaz 50 kg, lai panāktu optimālu saķeri ar pamatni.

Pilnīga līmēšana ar cieto (PU) līmi:

Uzklājiet piemērotu PU, 2K vai citu līmi saskaņā ar piegādātāja norādījumiem. Novietojiet mFLOR Loose Lay uz šīs līmes. Pēc līmēšanas velmējiet grīdu šķērsām ar veltni, kas sver vismaz 50 kg, lai panāktu optimālu saķeri ar pamatni.