Vinila grīdas segums - tā strauji pieaugošās popularitātes iemesli

Šodien, tie cilvēki, kas domā par jauna grīdas seguma iegādi, ar vien biežāk saskaras ar tādu grīdas seguma veidu kā vinila grīdas segums jeb LVT (Luxury Vinyl Tile). Patiesību sakot, šis grīdas segums nav nemaz tik jauns, jo tā pirmsākumi ir meklējami 1990. gados, kad parādījās pirmās vinila grīdas seguma kolekcijas, un tehnoloģiskā evolūcija ir ļāvusi attīstīties arī šim grīdas seguma veidam, kas savukārt ir ietekmējis kopējo grīdas segumu tirgu, ļaujot kā līderim izvirzīties tieši šim grīdas segumam. Zemāk apskatīsim tos iemeslus, kāpēc šo grīdas segumu, šodien, izvēlās tik daudz klientu visā pasaulē.

Vizuālā pievilcība

Pamatā, vinila grīdas segums ir segums, kas atdarina tādus materiālus kā koks, akmens, metāls un pat tekstils. Sākotnējās šī grīdas seguma kolekciju versijas vairāk atgādināja plastmasas dēlīšus vai paneļus, taču šobrīd, pat jomas speciālistiem/profesionāļiem ir grūti noteikt to, kāds materiāls ir uzstādīts uz grīdas. Jaunākās vinila grīdas seguma kolekcijas tik ļoti precīzi spēj atdarināt gan koku, gan akmeni, ka nereti klienti, kas nākuši pēc dabīgā grīdas seguma kā gala izvēli nosaka par labu vinila grīdas segumam. Tāpat jāpiemin to, ka vinila grīdas segumu savam galvenajam ofisam (7000 m2) ir izvēlējies itāliešu modes zīmols “Fendi” – vai tiešām šīs modes nams izvēlētos sev grīdas segumu, kas nav stilīgs?

Plašs pielietojamības diapazons

Lai arī kādas nozīmes telpai tiktu meklēts grīdas segums – vinila grīdas segums būs piemērots praktiski ikvienam gadījumam, jo vinila grīdas segums ir piemērots: Dzīvojamām platībām (Vinila grīdas segums ar 31 nodiluma klasi)

 • Dzīvokļi, privātmājas, saimniecības ēkas.
 • Virtuve
 • Koridors
 • Sanitārie mezgli
 • Sporta zāle

Sabiedriskām platībām (Vinila grīdas segums ar 43 nodiluma klasi)

 • Biroji
 • Bankas
 • Viesnīcas
 • Sporta kompleksi
 • Viesu mājas
 • Ražošanas telpas
 • Kafejnīcas, restorāni
 • Veikali un lielveikali
 • Lidostas
 • SPA zonas

Mitruma un temperatūras minimālā ietekme

Izvēloties LVT grīdas segumu, Jūs varat būt drošs par to, ka tas ļoti minimāli reaģēs uz klimata izmaiņām telpā, tāpēc šis grīdas būs ļoti piemērots telpām vai īpašumiem, kas netiek apdzīvoti cauru gadu jeb tas tiek darīts neregulāri, piem.: vasarnīcas, viesu mājas, īres platības. Tāpat, grīdas segumam piemīt augsta ūdens/mitruma izturība, kas atļauj šo segumu izmantot telpās ar paaugstinātu mitrumu: ieejas mezgli, virtuves, vannas istabas, spa zonas.

Praktiskums

Viens no būtiskākajiem punktiem, izvēloties LVT grīdas segumu ir tā praktiskums. Grīdas seguma virsmu no dažādiem traipiem (vīns, kola, kafija, untml) pasargā PU pārklājums – tas ir kā garants tam, ka grīdas segums ir ļoti viegli tīrāms. Kā arī grīdas segumam ir ļoti vienkāršas uzturēšanas procedūras, kas neprasīs augsti kvalificētu speciālistu piesaisti – līdz ar to neprasīs arī ikgadējus finansiālus ieguldījumus.

Plašas dizaina iespējas

Pateicoties tam, ka grīdas segums nav aprīkots ar savienojošo elementu starp paneļiem (kolekcijām, kuras paredzēts uzstādīt ar līmi) - Jūs varat veidot unikālus grīdu dizainus, piem.: skujiņraksts, kuģa klājs, zigzag līnija, ķieģeļu raksts, kvadrāt rakstus un pat klasiska stila “palazzo” rakstus.

Tāpat, nekur nav rakstīts tas, ka Jums jāizmanto vienas krāsas paneļi, vai tikai no vienas kolekcijas paneļi – ļaujiet vaļu savai fantāzijai un atklājiet sevī interjera dizainera talantu, savstarpēji jaucot dažādas krāsas, kolekcijas un izmērus.

Komforts

Pateicoties augstai, soļu radīto trokšņu slāpēšanai, tas ir ļoti kluss grīdas segums, kas nodrošinās komfortablu un klusu atmosfēru jebkurai telpai, vai tā būtu dzīvojamā istaba, vai restorāna zāle. Tāpat, LVT grīdas segums ir piemērots izmantošanai uz siltajām vai dzesējošajām grīdas sistēmām, kas radīs Jums piemērotu un komfortablu klimatu.

Produkta modifikācija

Kā iemesls tam, kāpēc LVT grīdas segumam ir tik austi pārdošanas reitingi ir jāpiemin arī daudzās vinila grīdas seguma modifikācijas, kas ļauj pielāgot šo grīdas segumu jebkādiem apstākļiem:

Ar līmi uzstādāmās LVT loksnes (optimālā izvēle) – Vinila grīdas seguma pamats jeb modelis, kas paredzētas uzstādīšanai to līmējot, izmantojot speciālu līmi pa visu plakni pie pamata grīdas. Vislabākā izvēle, jo šis grīdas seguma modelis nodrošina visaugstāko grīdas kvalitāti un vislielākās izvēles iespējas.

LVT loksnes ar “Klik” sistēmu (peldošā grīda) – Loksnes, kas aprīkotas ar automātisko, paneļu savienojošo slēdzeni. Šīs kolekcijas ir iespējams uzstādīt kā peldošo grīdu, nestiprinot grīdas segumu pie pamatnes, bet izvietojot to uz speciāla apakšklāja. Šis grīdas seguma modelis būs piemērots gadījumos, kad objektīvu apsvērumu dēļ jauno grīdas segumu nav iespējams līmēt pie pamata grīdas.

Brīvi stāvošās LVT loksnes (Loose lay) – Jaunākais vinila grīdas seguma modelis, kas izstrādāts ar speciālu pamatni, kas nodrošina to, ka grīdas segums tiek uzstādīts neizmantojot līmi - tieši to noliekot uz pamata grīdas. Šis grīdas segums būs piemērots gadījumos, kad nepieciešama ātra grīdas uzstādīšana, un to nepieciešams lietot uzreiz pēc uzstādīšanas piem: tirdzniecības platības lielveikalos, izstāžu stendi. Papildus priekšrocība: grīdas segumu iespējams viegli demontēt un uzstādīt atkārtoti citā vietā.

Ne tikai grīda

Jaunās paaudzes LVT segums ir atradis ceļu uz daudziem īpašumiem ne tikai kā grīdas segums, un vinila loksnes tiek izmantotas arī kā:

 • Sienu & griestu apdares materiāls
 • Pateicoties augstajai nodiluma izturībai un elastībai, LVT tiek izmantots arī kā trepju apdares materiāls
 • Dažādu mēbeļu fasādes
 • Pateicoties tā austajai mitruma noturībai, LVT paneļus ir iespējams uzstādīt kā alternatīvu flīzēm, tieši dušās zonā, bet šajā gadījumā ir jāievēro precīza uzstādīšanas instrukcija un dažādu apstrādes veidu secība. Ieskatam video:

Demokrātiska cena

Protams, nevar nepieminēt arī to, ka šim materiāla veidam ir demokrātisks cenas līmenis, un salīdzinot top ar dabīgu akmeni vai koku, tas ir aptuveni 3 reizes lētāks. Pircējam izvērtējot LVT grīdas seguma sniegtās iespējas, izskatu, praktiskumu un protams, ņemot vērā arī kopējās grīdas seguma izmaksas, ļoti bieži tiek pieņemts lēmums iegādāties vinila grīdas segumu.

Ņemot vērā augstāk rakstīto ir jāsaprot to, ka vinila grīdas segums šobrīd ir viens no populārākajiem grīdas seguma veidiem daudzos pasaules tirgos, tāpēc pircējam ir jābūt ļoti vērīgam – pieaugošā grīdas popularitāte liek sarosīties dažādiem ražotājiem – arī tādiem, kas tendēti uz ļoti zemas cenas produktiem, kas protams ietekmē grīdas seguma kvalitāti. Pirms iegādāties vinila grīdas segumu noskaidrojiet konkrētā ražotāja pieredzi LVT ražošanā, jo tikai augstas kvalitātes ražotāju produkti tiek marķēti ar dažādiem kvalitātes sertifikātiem, kas paliecina to, ka LVT grīdas segums ir nekaitīgs cilvēka veselībai un apkārtējai videi.