Kā izvēlēties piemērotāko grīdas segumu sabiedriskas slodzes (komerciālās) platībās

Izvēloties grīdas segumu savai komerctelpai, jums ir dažādas izvēles iespējas, un tām visām ir savas priekšrocības un trūkumi. Tas var būt grūts uzdevums - noteikt, kurš grīdas segums vislabāk atbilst jūsu organizācijas īpašajām vajadzībām. Lai pieņemtu pareizo lēmumu, jums jāspēj raudzīties pāri katra grīdas seguma veida estētikai un vispirms ir jāņem vērā tā ikdienas praktiskās īpašības.

5 visizplatītākie grīdas segumus, kurus izmanto sabiedriskas slodzes (komerciālās) platībās

G:\Mans disks\Projekti\Fotogrāfijas\Kahrs\Chop - chop\sparuto 1.jpg

Dabiskie, cietie grīdas segumi: Īsts koka vai akmens grīdas segums parasti tiek izvēlēts tā augstvērtīgā izskata un izjūtas dēļ: tas komercplatībām piešķir “wow” koeficientu, bet tam ir augsta cena un uzstādīšanas izmaksas, kā arī ekspluatācijas laikā, to ir nepieciešams regulāri uzturēt un kopt.

G:\Mans disks\Projekti\Fotogrāfijas\Parador\Lamināts\TrendTime 2\Arēna Rīga - Darbinieku Ofisa Telpas\IMG_9058.jpg

Lamināta grīdas segums: Tas atdarina īsta koka grīdas izskatu, taču tā cena ir 1/3 daļa no koka grīdas izmaksās, vai vēl mazāka. Taču lamināts ir mitruma neizturīgs, un tas var sabojāties, ja tas tiek mazgāts ar pārāk mitru lupatu, vai arī, ja mitrums tiek tam klāt no apakšas.

G:\Mans disks\Projekti\Fotogrāfijas\mFLOR\Restorāns Le Sommet\foto_LaumaKalnina-3834.jpg

Vinila grīdas segums (loksnēs): Tas piedāvā dabiskā koka vai akmens dizaina estētiku tikai par daudz pieejamāku cenu. To ir viegli tīrīt un apkopt ekspluatācijas apstākļos, un tas ir ļoti izturīgs pret nodilumu un triecieniem. Tas piedāvā arī labākas termiskās un akustiskās īpašības nekā cita veida cietie grīdas segumi.

G:\Mans disks\Projekti\Fotogrāfijas\Balsan\Hotel Dvor Podznoeva\French Couture Collection - Cesar\c0c5d867-a516-4987-917b-19f5dcfcae97.jpg

Paklājs (ruļļos): Pazīstams arī kā paklājs no sienas līdz sienai, šī ir tradicionālā paklāja grīdas opcija, ļoti plaši pielietota dzīvojamās telpās, bet sastopama arī sabiedriskas noslodzes platībās. Parasti to ir grūtāk uzturēt nekā paklāju flīzes, daļēji tas tāpēc, jo nevar viegli izlabot vai nomainīt bojātās zonas.

G:\Mans disks\Projekti\Fotogrāfijas\Balsan\BBS birojs, InDi centrs\Canopy to Bark Scope\2019_03_29_17-23-37_oskarsludvigs_w.jpg

Paklāju flīzes: Paklāju flīzes var būt īpaši izturīgas, tas gan atkarīgs no flīžu pamatnes veida. Dažus paklāju flīžu veidus var ļoti viegli nomainīt, ja laika gaitā tie ir bojāti: jūs varat noņemt bojāto flīzi un aizstāt to ar vienu no flīzēm, kas ir palikušas krājumos no uzstādīšanas, vai arī pasūtīt jaunu. Tomēr sliktas kvalitātes paklāju flīzēm starp flīzēm būs izteikti redzamas šuves, kas var mazināt jūsu komerciālās telpas estētiku.

Papildus šiem pieciem ir arī dažādi citi grīdas segumu veidi, taču tos komerciālā vidē izmanto mazāk - piemēram, vinila kompozītmateriālu flīzes, ko biežāk izmanto veselības aprūpes iestādēs.

Ja ir tik daudz dažādu grīdas veidu, no kuriem izvēlēties, jūsu komerciālās telpas pareizā izvēle būs atkarīga no jūsu prioritātēm šai telpai, no tā, kā tā tiks izmantota, un no jūsu budžeta pastāvīgai tīrīšanai un uzturēšanai.

Lai palīdzētu jums pieņemt labāko lēmumu, mēs esam identificējuši trīs izšķirīgas - bet bieži aizmirstas - lietas, kas jāņem vērā, pērkot komerciālus grīdas segumus.

Vai telpa ir atvērta tipa vai slēgta?

Vai jūs izvēlaties grīdas segumu lielai, atklāta plāna telpai, vai arī jūsu komercplatība ir sadalīta daudzās atsevišķās telpās, birojos vai kabīnēs? Jūsu telpas sadalījums ievērojami ietekmēs apkārtējā trokšņa līmeni, kas ietekmē visu, sākot no darbinieku veselības un labsajūtas līdz viņu produktivitātes līmenim. Atvērtā biroja vidē jums vajadzētu izvēlēties paklāju, nevis cieto grīdas seguma veidu: skaņa tālāk pārvietojas pa cietām virsmām, un mīksta konstrukcija palīdzēs samazināt reverberāciju, pazeminot apkārtējā trokšņa līmeni. Labākais risinājums atvērtā koncepta telpām būs paklāju flīzes ar “confort” pamatni (speciāla skaņas un paaugstināta komforta pamatne): flīzes pamatnes struktūras dēļ tās vislabāk absorbē skaņu.

Kā telpa tiks izmantota?

Vai visi, kas izmanto telpu, lielāko daļu laika sēdēs, vai arī darbinieki ilgāku dienas daļu pavadīs stāvot? Paklāja flīzes ar “confort” pamatni (speciāla skaņas un paaugstināta komforta pamatne) nodrošina maksimālu atbalstu zem kājām un komfortu: tas dienas laikā var samazināt muskuļu spriedzi un nogurumu līdz pat 24%. Turklāt, ja darbinieki daudz pārvietojas pa visu telpu, tas palielina apkārtējā trokšņa līmeni. Uz cietas grīdas tiks pastiprināts soļu satiksmes radītais troksnis, kas, iespējams, traucēs pārējo jūsu komandu.

Kāds ir ieplānotais budžets grīdas kopšanai un uzturēšanai?

Jūsu atvēlētajam tīrīšanas un apkopes budžetam ir pārsteidzoša ietekme uz to, kāds jūsu organizācijai ir vispiemērotākais grīdas segums, taču pirkuma procesā šis punkts bieži tiek pilnībā ignorēts. Piemēram, koka grīdām ir nepieciešama rūpīga un regulāra apkope, lai tās pēc iespējas labāk izskatītos garā laika posmā - un specializēto tīrīšanas līdzekļu izmaksas ātri sadārdzinās tīrīšanas un apkopes izmaksas. Ja jūs tiecaties pēc koka izskata grīdas seguma, un, ja Jūsu budžets ir ierobežots, tad jūs varētu krasi samazināt apkopes izmaksas, koka seguma vietā uzstādot vinila grīdas segumu loksnēs, kura uzturēšana ir pavisam vienkārša un ievērojami lētāka.

Brīdī, kad izvēlaties grīdas segumu jaunai komerciālai platībai, ir ļoti svarīgi apsvērt kopējās izmaksas - ne tikai pirkuma cenu. To darot, jums būs viegli prognozēt jūsu grīdas seguma uzturēšanas budžetu nākamajiem gadiem.